İşlemli yaparsanız sevinirim sadece şıkkı yazanları bildiriyorum

Adım adım açıklama:
değer vererek yap x=2 desek
10 kg patates 6 tl = 60 TL
11 kg havuç 5 TL = 55 TL
11 kg soğan 3 TL= 33 TL
27 kg Turp x TL =
toplam satışı (5x+6)²= 16²=256 TL
60+55+33=148
256-148=108 TL olur
108/27=4 TL satması lazım
cevap A şıkı