kilogrami 40 lira olan bir cevizden 250g ala biri ne kadar oder​

Cevap :

Şimdi baktığımızda 1 kg ve 250 g arasında 4 kat var. (1000 g=1kg )

O zaman fiyat da 4 katına inecek.

40÷4=10 TL öder.

Başarılar"

yanlış işlem yapmışım pardon