Cevap 2 ama çözümünü yapabilir misiniz

B Şıkkı
V= 15 km/saat
t = 4 dk= 4/60= 1/15 saat
Bu sürede diregi gectigine gore aldigi yol trenin uzunluğudur.
x= V.t= 15.1/15= 1 km ( trenin ilk uzunluğu)
Her biri 100 m uzunlugunda 10 vagon eklenirse ;
100.10= 1000m= 1 km eklenmiş olur.
Trenin son uzunluğu 1+1= 2 km olur
Cevap:
B) 2
Adım adım açıklama:
Trenin hızı 15 km/sa olduğuns göre
4 dakikada gittiği yol uzunluğudur
(15/60).4= 0, 25.4= 1 km tren boyu
10.100= 1000 m=1 km 10 vagon boyu
toplam: 2 km. B) 2
BAŞARILAR