arkadaşlar lütfen yardımcı olurmusunuz boşa cvp vereni bildiriyorum işlemli olacak lütfen ❤️

250 gram demek 1 kilogramın 4'e bölünmüş halidir.
Soruda sırayla her ürün için 25ü gramı fiyatını bulmalıyız.
Ceviz için bulalım. 1kg ceviz 32tl. 250gram ceviz 32:4=8 tl dir.
Fındık için bulalım. 1kg fındık 56 tl. 250 gram fındık 56:4=14 tl dir.
Badem için bulalım. 1kg badem 108 tl. 250 gram badem 108%4= 27 tl
Üzüm için bulalım. 1kg üzüm 28 tl. 250 gram üzün 28:4= 7 TL dir
Şimdi bulduğumuz 250gramın fiyatlarını toplayıp Cevabımızı işaretliyelim.
8+14+28+7=56
Cevap A şıkkı