Cevap :
Cevap:
D Şıkkı
Açıklama:
Güç, P = 200 W = 0,2 kW
t= 70h
Harcadığı enerji;
E = P.t
E= 0,2. 70 = 14 kWh olur.
Enerjinin bedeli = 14.0,30 = 4,2 Lira'dır.
Cevap:
D Şıkkı
Açıklama:
Güç, P = 200 W = 0,2 kW
t= 70h
Harcadığı enerji;
E = P.t
E= 0,2. 70 = 14 kWh olur.
Enerjinin bedeli = 14.0,30 = 4,2 Lira'dır.