Bunu çözemedim, yardımcı olabilecek var mı?

Cevap:
Açıklama:
Gb=F/A =< Gem olmalı
Halkayı basmaya zorlayan kuvvet F'in düşey bileşeni olacağından;
Fy= F.Sin45 = F.0,7=0,7F
A= π/4(D^2-d^2)= 3,14/4( 16^2- 15^2)
A= 0,785.31=24,335 cm^2
Gmax=7000 kg/cm^2 ise %40'ı = 2800 kg/cm^2 olur.
0,7F/24,335=< 2800
0,7F=68138
F=97340 kg olur.