Yarım kilogramı 8 TL olan zeytinden, 3 kg alırsam kaç TL öderim.​

Cevap :

Cevap:

16+16+16=32+16=48

Adım adım açıklama:

cevap 48

Merhaba ♡

yarım kilogramı 8 TL ise tam 1 kilogramını bulmak için 8 x 2 yaparız

Buradan cevap 16 çıkar.

1 kg=16 TL

bizden 3 kilogramın istiyor yani 16 x 3 yapmalıyız.

16×3=48

Cevap:48

iyi dersler!