problem kurma aşağıdaki Nohut ve şekerin birer kilogramın fiyatları verilmiştir Buna göre 2 tane problem kurunuz ve çözünüz

noğutan 6 tl lik alan ayşe şekerden 2 katını alıyor buna göre şekerin fiyatı ne kadar?
[tex]6 \times 2 = 12[/tex]
böyle olabilir mi