17. 3 kilogramı 18 TL olan elmalar-
dan 48 TL'ye kaç kg alınabilir?


17 3 Kilogramı 18 TL Olan Elmalar Dan 48 TLye Kaç Kg Alınabilir class=

Cevap :

Cevap:

Merhaba

3 kilogramı = 18 TL'miş

  • Şimdi 1 kilogramının ne kadar olacağını buluruz.

18 : 3 = 6

1 kilogram = 6 TL

48 : 6 = 8

48 TL'ye 8 kilogram alabiliriz.

#Suzan

#IDarkSea

#Logaritmik

'Hiç kimseye inanmadım..'

Cevap:

8

Adım adım açıklama:

ben 8 buldum ama silme