17. 3 kilogramı 18 TL olan elmalar-
dan 48 TL'ye kaç kg alınabilir?

Cevap:
Merhaba
3 kilogramı = 18 TL'miş
18 : 3 = 6
1 kilogram = 6 TL
48 : 6 = 8
48 TL'ye 8 kilogram alabiliriz.
#Suzan
#IDarkSea
#Logaritmik
'Hiç kimseye inanmadım..'