Bir tren 15 dakikada 16 km yol gidiyor. Aynı hızla 2 saatte kaç km yol gider ?

Cevap :

Cevap:

1 saat = 4 x 15

4 x 15 = 60 dk

60 x 2 = 120 dk = 8 x 15

8 x 16 = 128 km gider

umarım yardımcı olabilmişimdir en iyi seçersen çok sevinirim

kolay gelsin iyi dersler:)))

Go Answer: Diğer sorular