Buna göre cisimle yatay düzlem arasındaki sürtünme katsayısı kactır?(g=10 m/s²)

Cevap:
0,2
Açıklama:
F=m.a
24-12=12=m.2 => m=6kg
Fs=12N
Fs=k.m.g
=k.6.10=12 => k=0,2