Kilogramı 5,6 TL olan muzdan 3 kg kilogramı 2,18 TL olan elmadan 5 kg alan Ayşe manava kaç TL öder ?

Cevap :

Cevap:

•5×3=15 TL muz

•2×5=10 TL elma

Kuruşları hesablayalım!

✓6×3=18 kuruş

✓18×5=90 kuruş

1 TL=100 kuruş

90+18=108 kuruş

Yani

1 TL 8 kuruş

Bu durumda

15+10+1=26 TL+8 kuruş

=26,8 kuruş öder.

İyi derler

#Meliss