Cevap :
KClO3 ün molünü bulalım ilk önce.
MA = 39 + 35 + 48 = 122 gr
24,4/122 = 0.2 mol imiş.
Tepkime sonucumda katsayılarla doğru orantılı olacak şekilde,
0,2 mol KCl
0,3 mol O2
oluşur.
22,4*0,3 = 6,72 L yapıyor.
İyi günler :)
KClO3 ün molünü bulalım ilk önce.
MA = 39 + 35 + 48 = 122 gr
24,4/122 = 0.2 mol imiş.
Tepkime sonucumda katsayılarla doğru orantılı olacak şekilde,
0,2 mol KCl
0,3 mol O2
oluşur.
22,4*0,3 = 6,72 L yapıyor.
İyi günler :)