6. Sınıf LÜTFEN ANLAŞILIR OLSUN!!!

6 Sınıf LÜTFEN ANLAŞILIR OLSUN class=

Cevap :

Cevap:

Sesin havada yayılma hızı 1 saniyede 340 metre olduğunu söylüyor yani 20

[tex]20x340 = 6800[/tex]

Cevap:

3400 metre

Açıklama:

340 × 20 = 6800m (sesin 20 sn de aldığı yol)

fakat ses geri de döneceği için ikiye bölünmeli

[tex] \frac{6800}{2} = 3400[/tex]