Kve L cisimlerinin konum-zaman grafiği şekilde verilmiştir. t = 15 s anında, K ile L arasındaki uzaklık kaç m dir? A) 15 B) 20 C) 25 D) 40 E) 50

Cevap:
15 m
Açıklama:
L'nın hızı ---> -10 / 10 = 1
K'nin hızı ----> 20 / 10 = 2
L -------------> 15 . 1 = 15
K -------------> 15 . 2 = 30