Deniz süngeri,denizlerin diplerinde yaşayan,parlak renkleri ile ilgi çeken bir hatvan türüdür.ihtiyacı olan beşini,emdikleri sudan karşılayan süngerler her 5 saatte yaklaşık 33 L su emebilir.Buna göre bir sünger 1 günde yaklaşık kaç L su emer?​

Cevap :

Cevap:

5 saatte 33 litre ise

1 gün 24 saat

5+5+5+5=20

geriye 4 saat kalıyor

kalan 4 saati bir kenara birakalim

4 tane 5 oldugu için ve bu 5'lerin bir tanesi 33L olduğu için

33+33+33+33=132L

kalan 4 saati ise;

33÷5=6,6L (yani 1 saat 6,6L)

ozaman 6,6×4 yaparsak geriye kalan 4 saati buluruz

6,6×4=26,4

bulduğumuz sonuca 132 eklersek

132+26,4= 158,4

SONUÇ: 158,4

umarım anlatabilmisimdir