Bir depoda 500 L su vardır. Depoda bulunan su miktarı %0,1 kadar artığında depodaki su miktarı kaç litre olur? (Lütfen işlemli yapınız)

Cevap :

Cevap:

500 x 1/10 =50

50/100= 0,5

yani

500+0,5= 500.5

Merhaba!

Önce Sorumuzu Okuyalım.

BİR depoda 500l su vardır depoda bulunan su miktarı %.0,1 kadar artığında depodaki su miktarı kaç l olur?

İşlemli cevap;

500 X 1/10 = 50

50 / 100 = 0,5

Kısacası

500+0, 5= 500.5