Caner 6 kg muzu 72 TL'ye almıştır . Caner 4 kg daha muz alırsa kaç TL öder?​

Cevap :

Merhaba

72 ÷ 6 = 12

Muzların kg 6 TL.

6 + 4 = 10

12 × 10 = 120

Cevap = 120 TL öder.

ßaşarılar..

Cevap:

120

Adım adım açıklama:

72/6=12

6+4=10

12×10=120

BAŞARILAR...