Cevap :
-MERHABA - ♥️
3Kg şekerin kaç TL olduğunu bulmak için önce 1 kg'sinin kaç lira olduğunu bulmalıyız.
10,5 ÷ 4,2 = 2,5TL
1Kg şeker 2,5 TL ise 3 Kg
3. 2,5 = 7,5 TL
~BAŞARILAR~
#cRaZyGaMeYT#
-MERHABA - ♥️
3Kg şekerin kaç TL olduğunu bulmak için önce 1 kg'sinin kaç lira olduğunu bulmalıyız.
10,5 ÷ 4,2 = 2,5TL
1Kg şeker 2,5 TL ise 3 Kg
3. 2,5 = 7,5 TL
~BAŞARILAR~
#cRaZyGaMeYT#