5. Mert Bey, ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için marketten 2 kg'lık pirinç paketlerinden 7 adet aldı ve kasiyere 35 TL ödedi. Kasiyer, Mert Bey'e para üstü olarak 350 kr. verdiğine göre 1 kg pirincin fiyatı kaç TL'dir? ​

Cevap :

Adım adım açıklama:

14 kg icin 35 tl ödemiş

350 kr geri almis o da 3,5 tl yapar

35 -3,5=31,5

31,5÷14=2 lira 25 kuruş