Bir atlet 100 metre parkuru 25 saniye de koşmaktadır.Buna göre bu atlet 4 kilometreyi ne kadar sürede koşar?​

Cevap :

Cevap:

Adım adım açıklama:

100 25 SN İSE

1000=1KM 250 SN

4KM=4000 METRE

250*4=1000 SN

100 metre parkuru 25 saniyede koşuyor
4km=4000m 4000:100=40
25x40=1000


Buldum