Selma kilagram fiyatı 8,40 TL olan çilekten 2,5 kg alıyor. Buna göre Selma kaç TL ödemelidir?

Cevap :

Cevap:

8.40×2,5=21 tl

Adım adım açıklama:

21 tl ödemesi gerekir

en iyi cevap secermisin

Adım adım açıklama:

8,40.2= 16,80

8,40:2= 4,20

16,80+4,20=21 TL ödemelidir

En iyi seçermisin