Cevap :
Cevap:
O sıvının kütlesini hacmine bölüyorsun mesela
Kütlesi =50
Hacmi=2
50:2=25 gr/cm3 onun yoğunluğu
Umarım anlamışsındır ♡
Açıklama:
Formül =.
Yoğunluk = Kütle / Hacim. d=m/V
200 mL sıvın kütlesi 1200 gr geliyor. Buna göre bu sıvının özkütlesi kaç gr/cm3 dir?
d=m/V den
- 1200/ 200 = 6 gr/cm3