Soru ektedir 6. sınıf fen sorusudur

Cevap: k cismi 100 grammış ve 20 cm suya atıca 40 a öıkıyormuş yani 40-20=20
100\20=5 dir kg
çünkü bir cismin yoğunluğunu bulabilmek için kütle bölü hacim yapılır
Açıklama: kolay gelsin ii çalışmalar
en ii seçermisin
k cismi 100 gramsa ve 20 cm suya atınca 40 a çıkıyormuş o zaman
40-20=20
100\20=5 dir kg
kütle/bölü⇒hacim