acil cvp please hemen

Cevap: D
Adım adım açıklama:15,6-8,6 =7 15,6*100 =1560 100 *8,6 =860 1560 -860 = 700 700/7 =100
Cevap C
☁️MERHABA☁️
Öncelikle manav 2 kg muzu 8,6 TL'ye alıyormuş.
Yani 1 kg muzu ne kadara aldığını bulmak için 8,6'yı 2'ye bölelim:
8,6:2=4,3
Yani bir kg muzu 4,3 TL'den almış
Ama 4,3 sihirli den aldığı 3kg muzu 15,6 TL'den satmış.
Yani bir muzu ne kadara sattığını bulmak için 15,6'yı 3'e bölelim:
15,6:3=5,2
yani 1 kilogram muzdan ne kadar kâr etmiş? 0,9 TL kar etmiş. Peki bunu nasıl buldum?
4,3'den (Aldığı fiyattan) 5,2'yi (Sattığı fiyatı) çıkarttım
fakat turda 100 muz satan manav kaç TL kar etmiştir diye sorduğu için 0,9 ile 100'ü çarpalım:
0,9×100=900
Eminim
BAŞARILAR✅