1 mol CH NŞA 22,4 litre ise
x. 5,6 lt
----------------------------
x= 5,6/22,4 = 0,25 mol
1 mol CH. 2 mol Atom iceriyorsa
0,25 mol CH. x icerir
---------------------------------
x= 0,25.2= 0,5 mol atom
Soruda eksiklik var, ya CH 'da( C veya H yaninda sayi olmali) ya da şıklarda hata var... çözüm bu sekilde olacak.