Anlaşılır ve çözümlü lütfen
Anlatarak yapınız.....
9. Sınıf
Fizik

B Şıkkı
t surede L'nin aldigi yol;
XL= 2V.t olur.
K cisminin L'yi t surede gecmesi icin alması gereken yol;
Xk= XL+6l
Xk= 2Vt+ 6l olur.Buradan,
4Vt= 2Vt+6l
4Vt-2Vt= 6l
2Vt= 6l
Vt= 6l/2= 3l olur.
2t surede L cismi
XL = 2V.2t= 4Vt= 4.3l= 12l yol alir
2t surede K cismi;
Xk=4V.2t=8Vt= 8.3l= 24l yol alir.
Aralarindaki mesafe;
Xk-XL= 24l-12l= 12l olur.