Cevap:47g
Açıklama: kimyasal tepkimelerde kütlenin korunumu kanunu geçerlidir. Kütlenin korunumu kanununda tepkimeye girenler ve oluşan ürünlerin kütleleri her zaman aynıdır.
2Cu + 4HNO3= Cu(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O
16+63=79 ve 23+9=32 olduğundan; cevap 79-32=47 bulunur.