1 kilogram erik 12 liradır. 3 kilogram | erik alıp satıcıya 50 lira verdim. Kaç lira para üstü alacağım?​

Cevap :

Cevap:

1kg 12 ise 3kg 36 lira

50-36=14lira para üatü

Cevap:

1 kg 12 TL ise

12×3=36 3 kg parası

50-36=14

14 TL para üstü

Go Answer: Diğer sorular