COZUMUNU YAPABİLİRMİSİNİZZ??​

COZUMUNU YAPABİLİRMİSİNİZZ class=

Cevap :

Cevap:

B şıkkı

Açıklama:

Fs= k.N= k.m.g

cisim hızından dolayi sahip oldugu kinetik enerjinin bir kısmını (Fs.10m) kaybederek Y noktasına gelecektir. kalan enerjisiyle de h kadar yüksekliği cikabilecektir. o halde denklem su şekilde olur;

Ek= Ep

1/2.(mV^2)- Fs.lXYl= mgh

1/2.2.(20)^2- 0,5.2.10.10= 2.10.h

300= 20h. ise h =15 m olur.