yardımcı olabilir misiniz

Cevap:
√2 / 2
Açıklama:
zamansız hız formülünden faydalanılır
V² = 2 .g .h
V² L = 2 .10 .h
V² M = 2 .10 .2. h
V² L / V² M = 2 .10 .h / ( 2 .10 .2. h) = 1 / 2
V L / V M = √(1 / 2) =√2 / 2 olur
İnşaallah basitçe anladın
anlamadığın yeri sorabilirsin.