Cevap :
Cevap:
5 kilometrede 105 Km yol giden bi araba
735km yol için
735÷105=7 L benzin harcar
5 litre benzinle 105 kilometre gidiyorsa; 1 litre ile (105:5=21) 21 km yol gidiyordur.
735:21 bize harcayacağı benzin miktarını verir.
735:21=35 litre benzin harcar.
İyi dersler :)