Akıntı hızının sabit ve VA = 2 m/s
olduğu bir nehirde K'den L'ye
doğru bir yüzücü suya göre
Vs = 3 m/s hızla yüzüyor.
KLI = 20 m olduğuna göre,
yüzücü L noktasına kaç s'de
ulaşmıştır?
A) 20
B) 10
C) 5
K vs = 3 m/s
D) 4
VA= 2 m/s
L
E) 2
